Úvod
Czech English Germany Rusian
+420 603 525 129
Prodejna
Vzorkovna
Podlahářské práce
Půjčovna brusek
Odborné poradenství

VIDEO A TEXT: PODLAHOVÉ TOPENÍ suchou cestou s dřevěnou podlahou


Hledáte řešení, jak dobře a s nižšími náklady vytápět vaší dřevěnou podlahu? Nemáte možnost pro konstrukci a výšky, nebo pro čas schnutí použít beton a stěrku? Jděte s námi "suchou cestou".

 

Není podlaha jako podlaha a každý byt nebo dům, místnost i prostor má své důvody, proč a která se do něj hodí více, či méně. Naše firma Podlahářství Voborník byla přizvána k realizaci, která měla svá specifika a žádala si profesní znalost jak ve fázy konzultací, tak i počas realizace. V případě této zakázky, která je spoustě podobná, šlo především o to, aby v místnosti nad chladnější částí domu bylo konečně teplo. Když to byl dětský pokoj, pak byla volba dřevěné podlahy výborná. Bylo to zákazníkovo vysněné přání a ten si kromě vlivu přírodního materiálu na vzduch, který dýcháme a snadné údržby i uvědomoval relativní měkkost povrchu a nikterak se nebránil představám, že časem nevyhnutelně přibudou mimo jiné na podlaze i otlaky a rýhy. Samozřejmě se pak po letech nabízí i možná náprava, v podobě celoplošného broušení s povrchovou úpravou, což dokáže nejednu podlahu, i takovouto vrátit téměř do původního stavu.

Zásadní otázkou ale byla konstrukce celé přístavby domu a stávající podlahy zejména. Zde se jednalo o přístavbu patrovou, přímo navazující na vedle již několik let stojící rodinný dům. Rodina se rozrostla a dům byl zkrátka malý. Přístavba byla postavena kromě jiných stavebních materiálů i z trámů a desek. To zásadně promluvilo do úvah o površích a skladbě. V žádném případě nebylo možné zatížit tuto plochu vahou betonu. Navíc by se výška nové podlahy příliš vzdálila výšce sousední podlahy původní stavby, kdy záměrem byl bezbariérový přístup a do budoucna sjednocení celého patra jedním typem finální podlahy. Časově by to bylo také velmi náročné, co se práce i schnutí betonu týká. Celé dílo by to i značně prodražilo, pokud by se měl změnit materiál na "neohebný a nespolupracující" s již hotovým dřevěným. Tento problém má i svá jiná řešení, ale bylo by to zkrátka velmi a zbytečně časově i finančně náročné. 

Kdo zná ale podlahové topení, jehož instalace probíhá "tzv. Suchou cestou", například od firmy Jupiter, ten se jistě těmito úvahami ani nemusí zaobírat. Přímo na hotové desky lze instalovat materiál a systém, kterým obejdeme betonování a stěrkování. Pak už rovnou pokládáme dřevěnou podlahu. Zde to byla masivní dřevěná podlaha Feel Wood.

Zákazníci jistě ocení nejen funkčnost, rychlost instalace a lehkost celého systému, ale například i zbavení se topných těles na zdech pro více prostoru v menších místnostech. Když se sejde na začátku rozumný zákazník, skvělý materiál a šikovné ruce, pak jsou na konci spokojení všichni. 

Podlahářství Voborník - Podlahy Cheb ČR - Karlovarský kraj - Sokolov - Karlovy Vary - Mariánské Lázně - Cech Podlahářů - Podlahářské práce - vinylová podlaha  - laminátová - PVC lino - koberce - korek korková podlaha - dřevo dřevěná podlaha - přírodní linoleum marmoleum - parkety - vlysy - dřevotříska - osb desky - trámy - podklad - kazety - mozaiky - poradenství - průmyslová - zátěžová podlaha - bytový - komerční - lité podlahy - nivelace - stěrkování - opravy - repase - renovace - broušení - mezibrus - nátěry - lakování - lišty lištování - detaily - přechodové - práhy - tmelení - silikonování - sanace sanační - brusky - diamantové kotouče - smirky - stroje - nářadí - půjčovna brusek - válcová krajová - profesionální - zkušená kvalitní firma kvalita - odborná práce - řemeslo řemeslník - spolehlivá firma - doporučená doporučujeme - podlahy kvalitně rychle - certifikát -školení - záruka záruky - servis - kusové běhouny - vyrovnávací stěrky - údržba - obkládání schodů - na rošty - zaměřní rozpočet zaměření kalkulace - nejvhodnější podlahy - veřejné soukromé prostory - v bytech sálech tělocvičnách rodinných domech výrobních průmyslových haláh - vzorkovna vzorková prodejna vzorky - prodejna - čistící prostředky - objednat zdarma levně výhodná nabídka - odborník - profesionál - nejlepší řemeslníkslník - kvalitní firma

 Vytvořeno: 29.11.2016  -   1493 zobrazení  
Další PŘÍSPĚVKY
UKÁZKY REALIZACÍ


ZAJÍMAVÉ ODKAZY
VIDEPODLAHY.cz - Podlahářský videokatalog Videa - YouTube
© Podlahářství Voborník