Úvod
Czech English Germany Rusian
+420 603 525 129
Prodejna
Vzorkovna
Podlahářské práce
Půjčovna brusek
Odborné poradenství

   LAMINÁTOVÉ PODLAHY - PODLAHÁŘSTVÍ VOBORNÍK  

Tento typ podlahy se těší své oblíbenosti již řadu let svého působení na trhu s podlahovinami. Na jeho dlouhou historii navazuje současnost, v které stále drží krok s ostatními podlahami a jistě tak s námi stráví mnoho let i v budoucnu. Laminátové podlahy, kvalitních výrobců, zažívají několik posledních let revoluci ve svém vývojiStále se zdokonalují a vylepšují od vrstvy nejspodnější, až po tu finální.

To, co se téměř nemění po celou dobu její existence, je několik bodů, v kterých se skrývá sama podstata laminátové plovoucí podlahy. Lze ji stále pořídit za relativně nízkou cenu, je známá svou odolností povrchu, nemá tak vysoké nároky na stav podkladu z pohledu její instalace a je ji možno při dané zručnosti pokládat i svépomocí.

Celá skladba každé laminátové podlahy - její tloušťka, tvrdost, otěruschopnost, protiskluznost, pevnost spojení jednotlivých lamel i jejich ochrana, veškerý materiál, z něhož je daný kus vyroben a jakým způsobem, zásadně promlouvá do její kvality, životnosti a konkrétního využití. Týká se především stupně zatížení a vhodnosti do té, či oné místnosti v interiéru. Můžeme ji tak použít pro bytové, málo i běžně využívané prostory i pro ty, kde počítáme při dodržení požadované technologie s větším zatížením. Pak najde laminátová podlaha své místo nejen v bytech a domech s vyššími nároky na její vlastnosti, ale i například v komerčních prostorách, obchodech, kancelářích, výrobních halách, atpod.

Další důležitou proměnou ve volbě laminátové podlahy je její povrch. Variant je přehršele. Lze si vybrat z několika možností hrubosti, nebo chcete-li hladkosti povrchu. Některé povrchové dezény záměrně kopírují kresbu, nám viditelného dekoru a přidávají mu tím na schopnosti věrohodněji imitovat požadovaný originál. Tímto vzniklá “hrubost” povrchu je mimo jiné i jistým přínosem pro bezpečný pohyb osob i domácích mazlíčků. Dezény povrchu mohou být i sotva viditelné, jemné až zcela hladké. Povrchy se svým vzhledem také liší dle stupně odlesku. Vyrábí se od velmi matných, až po velmi lesklé. Je jen na zákazníkovi, co se mu líbí, do jakého interiéru a jaké místnosti zamýšlí laminátovou podlahu umístit a třeba i kolik času chce nebo nechce věnovat úklidu a údržbě.

Laminátové plovoucí podlahy se vyrábí a prodávají v nepřeberném množství dekorů. Tím se rozumí přímý potisk lamel, který určuje vzhled lamely. Věrohodně imitují přírodní materiály, jako je například dřevo, korek, kámen, bambus, napodobují dlažby, koberce, různé mozaiky i složité vzory, experimentují s prostorovými 3D efekty, tiskem světově známých fotografií i těch osobních a rodinných svých zákazníků. Je toho opravdu mnoho, co lze.

Pokud se zaměříme na nedostatky laminátové podlahy, pak může být řeč zejména o její tvrdosti, která nemusí být pouze výhodou. Projevuje se neblahodárně na náš pohybový aparát, dětské hry na této podlaze v kleče a sedě nemusí být zrovna příjemným zážitkem a i pohyb domácích mazlíčků může být do jisté míry komplikací v jejich pohybu i zvucích, které se při něm přenášejí k našim uším. Nosná deska je také háklivá na vlhkost a při styku s ní reaguje nevratnou změnou tvaru. Nejvíce se to v tomto případě projevuje ve spojích jednotlivých lamel, kde pak vznikají spáry, jejihž okraje na povrchu "stříškují".

Jak již z názvu vyplývá, plovoucí laminátová podlaha se pokládá většinou volným (plovoucím) způsobem. V praxi to znamená, že jednotlivé lamely jsou vůči sobě spojené systémem takzvaných zámků, nebo per a drážek. Ať už jde o systém jakýkoliv z dostupných, podlaha zůstává plovoucí, dokud není přilepená k podkladové vrstvě. Takto, dle doporučení výrobce a ve většině případech i nevyhnutelně, se instalují pod tento typ podlahy podložky. Ty se dodávají v několika rozměrech, nebo pásech, v různých tloušťkách s rozmanitými vlastnostmy, které nám zlepšují celkový komfort pohybu a užívání podlahy. Všeobecně podložky pod plovoucí podlahy nám pomáhají s akustikou prostoru, tlumí kročejový a prostorový hluk, šetří náš pohybový aparát, izolují a zateplují podlahu, nebo jsou i přímo vhodné pro podlahové vytápění. Laminátovou podlahu lze i lepit k podkladu. Stává se tak již “neplovoucí”, což se promítne především do nemožnosti ji po pokládce kdykoliv rozebrat, když bychom potřebovali například řešit výměnu poškozených kusů, nebo nahlédnout pod ni při podezření na přítomnost vlhkosti. Na stranu druhou lze jejím přilepením významně omezit její roztažnost a pohyb ve větších prostorách, nebo tam, kde chceme pokládkou procházet více místnostmi bez dilatací, přechodů a prahů. Tím, že je laminátová podlaha přilepena a minimálně se pohybuje, jsou spoje více chráněné před vlhkostí a jejími nežádoucími vlivy. Celoplošným lepením se také snižuje tepelný odpor oproti nelepené variantě. Zlepší se tedy i přenos tepla z podlahového vytápění. Vždy je ale dobré se informovat u prodejce o vlastnostech konkrétní podlahy. Různí výrobci dělají různé podlahy, ikdyž z názvu předpokládáme, že by mělo jít o shodné.

Obvodové a přechodové lišty,

prahy a jiné další doplňky jsou nezbytnou součástí téměř každé podlahy. Nezapomeňte na ně a vybírejte si z dostupné nabídky již při koupi podlahy. Je prozíravé vše promyslet a vybrat najednou. Zvážit funkčnost i sladit vzhled všech komponentů. Často se stává, že se výrobce laminátových podlah věnuje pouze lamelám. Mohl by Vás tak omezený výběr dekorů, profilů, barev, struktur a povrchů doplňků zaskočit.

Čištění a údržba

laminátové podlahy je velmi důležitá pro udržení jejího vzhledu i životnosti. Dbejte doporučení výrobců, technických listů a odborných prodejců. Všeobecně platí, že příliš vody škodí. Laminát je totiž náchylný na vlhkost. Avšak i tento zápor lze do jisté míry řešit produkty k tomuto určeným.

Volte kvalitu

Nejdůležitějším faktorem pro volbu kvalitní laminátové plovoucí podlahy, která Vám bude dobře sloužit a budete s ní spokojení, je kvalitní výrobce. Doporučujeme našim zákazníkům získávat dostupné informace o materiálech a produktech u věrohodných zdrojů. Ověřovat si před jejich koupí skutečnou kvalitu i hodnotu. Pokud se chcete vyhnout možným komplikacím, nekupujte “laminátovou plovačku v pytli”, ale nejlépe v kameném obchodě se vzorkovnou, kde můžete nejen tento typ podlahoviny, ale i jakékoliv jiné vidět na vlastní oči, sáhnout si na ně a konzultovat své požadavky a přání s odborníkem, který Vám poradí s jejím výběrem. Zavolejte nám, nebo nás rovnou navštivte v naší vzorkovně s prodejnou a zjistěte více nejen o laminátových podlahách. Informace o tom, kde a kdy a jak to je možné, najdete v sekci KONTAKT.

Tomáš Voborník - Podlahářství Voborník

  KONTAKT  

Podlahářství Voborník - prodej a realizace podlah - vzorkovna - prodejna - podlahářské práce - podlahářský materiál, sortiment a doplňky -  půjčovna / pronájem profesionálních brusek pro broušení a renovaci dřevěných podlah - půjčovna / pronájem vysoušečů, odvlhčovačů, odlučovačů vlhkosti a topidel - pomůcky, nářadí, stroje, prostředky a chemie pro práci a údržbu - odborné poradenství - mnohé další a jiné ze světa podlah..

Pokud tagy, určitě nás najdete i díky: Podlahářství Voborník Cheb - podlaha podlahy - prodej prodejna vzorkovna vzorkovník materiály chemie doplňky skladem dovoz podlah - podlahářské práce - pokládka podlah - ( zkrátka ) - půjčovna profi profesionálních brusek válcová bruska Lagler krajova Bona DCS system - broušení parket prken masivní parkety masiv dřevo - Voborník Tomáš - člen Cechu podlahářů ČR - člen KHKKV Krajská hospodářská komora ČR - člen Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR - opravy a rekonstrukce podlah podkladů povrchů - dilatace penetrace impregnace izolace měřič vlhkosti odtrh pevnost drolivost suchost klima injektáž zpevnění stěrkování nivelace kletování - stěrka beton anhydrid dřevotříska deska OSB - diamant smirek brusky sanační frézy talíř broušení příprava podkladů repase srovnání tmelení - řez pila kotoučová přímočará stolní aku vrtání šroubování celoplošné lokální lepení vodováha laser měřič vágris trámy přílože špány špánování drásání struktura povrchu - vzorkovna a prodejna podlah s materiálem souvisejícím - zakázková kancelář - podlahářské práce - půjčovna profi brusek na dřevěné podlahy - půjčovna přenosných elektrických vysoučečů, odvlhčovačů, odlučovačů vlhkosti a topidel - odborné poradenství - aj. - bělení tónování - pokládka položení instalace aplikace demontáž montáž neblamáž - ( kvalitní firma ) - kvalitní dřevo dřevěná podlaha masivní vícevrstvá parkety mozaika kazety prkno lamela vzory suky letokruhy vzory kresba druhy exotická ne erotická - kvalitní korková podlaha korek masivní plovoucí vícevrstvý -  přechodové - práhy - tmelení - silikonování - sanace sanační - brusky - diamantové kotouče - smirky - přírodní linoleum Marmoleum pás čtverce frézování svařování za studena za tepla - vinylové vinylová podlaha dílce celovinyl Hydrocork - PVC CV homogenní heterogenní v pásu pásech čtvercích dílcích antistatické - kvalitní laminátová plovoucí podlaha podložka podložky různých vlastností a funkcí kročejový hluk protiskluz antihluk možná i antistres zámkový spoj pero drážka - ( která umí ) - podlahové topení elektrické vodní možná podvodní - garsonka molobyty byty rodinný dům domy patra schody tělocvičny tělocvična tělocvičnách schodiště předsíň koupelna obývací prostor kuchyň dětský pokoj pokoje haly sály společenské multifunční sál  sportovní tělocvična herna herny kanceláře veřejné prostory školy nemocnice úřady státní soukromé zákazník investor architekt stavební dozor záruky záruka servis objednávka objednání konzultace zaměření provedení realizace poradenství co a jak proč - ( a ví ) - bytové zátěžové průmyslové kvalitní profesionální výhodná běžná obvyklá nízká levná podlaha levně bazar podlah výprodej skladu výprodejová cena likvidace zásob - podlahové oleje lakování podlah laky taky PU nátěry RAL barevné transparentní - údržba úklidové čistící prostředky - životnost záruky záruka servis - ( co dělá ) - doporučená doporučujeme - podlahy kvalitně rychle - certifikát -školení - záruka záruky - servis - kusové běhouny - vyrovnávací stěrky - údržba - obkládání schodů - na rošty - zaměřní rozpočet zaměření kalkulace - nejvhodnější podlahy - veřejné soukromé prostory - v bytech sálech tělocvičnách rodinných domech výrobních průmyslových haláh - vzorkovna vzorková prodejna vzorky - prodejna - čistící prostředky - objednat zdarma levně výhodná nabídka - odborník - profesionál - nejlepší řemeslník spolehlivá firma - Bona Loba Thomsit Chemos Den Braven Mamut Uzin Mapei Bralep Dr Schutz Pattex Chemoprén Wakol Design Line Bacana Design Tex Fatra Napajedla Hydrocork Thermofix Esco Magnum Meister Egger Kahrs Tarkett Forbo Novilon Profil Team Sia - profesionální - zkušená kvalitní firma kvalita - odborná práce - řemeslo řemeslník - spolehlivá firma - doporučená doporučujeme - podlahy kvalitně rychle - certifikát -školení - záruka záruky - servis - poradenství - podlahářství podlahy Cheb vinyl laminátová plovoucí podlaha- podlahářství podlahy Sokolov - podlahářství podlahy Karlovy Vary - podlahářství podlahy Mariánské Lázně - podlahářství podlahy Františkovy Lázně - podlahářství podlahy Aš - podlahářství podlahy Česká republika - Podlaha, podlahy, podlahamy, podlahama - Karlovarský Plzeňský kraj - Podlahy ve všech slovních pádech. ( to jsme my ) Jestli jste to dočetli až sem, a tyto informace Vám nestačili, pak nás převelice těší Váš zájem a je nejspíš načase, potkat se osobně v naší provozovně.

© Voborník Tomáš - www.podlaharstvi-vobornik.cz - Podlahářství Voborník ®

 
 
UKÁZKY REALIZACÍ


ZAJÍMAVÉ ODKAZY
VIDEPODLAHY.cz - Podlahářský videokatalog Videa - YouTube

© Voborník Tomáš - www.podlaharstvi-vobornik.cz - Písečná 8 - Cheb - 350 02 - ČR - Podlahářství Voborník ®