Úvod
Czech English Germany Rusian
+420 603 525 129
Prodejna
Vzorkovna
Podlahářské práce
Půjčovna brusek
Odborné poradenství

VIDEO: PODLAHÁŘSTVÍ VOBORNÍK - Kompletní rekonstrukce - Nepovedený anhydrit s pokládkou nové dřevěné podlahy


Na samotném začátku této zakázky byl jeden velký průšvih firmy, která přecenila své znalosti a um. Později, po našem zásahu, se z ní stala kromě další povedené realizace, také nejedna zajímavá stránka v časopisu Domo. Více o průběhu celé rekonstrukce, z pohledu investora, dodavatele, architekta a realizační firmy si můžete přečíst v naší sekci Úvod - "Napsali o nás".

Z časopisu Domo, mimo jiné:

Co k realizaci této zakázky dodat, když se zdá, že bylo řečeno téměř vše? Pokud bych chtěl něco doplnit, pak je to ocenění přístupu k řešení věci generálním dodavatelem. Vždyt' jak se říká, nikdo učený z nebe nespadl, a pokud budu upřímný sám k sobě, i já se učil mimo jiné z vlastních chyb, kterých jsem během nemála let v oboru také pár udělal. V tomto případě generálního dodavatele to byla ,,pouze" špatná volba subdodavatele pro zhotovení podlah, který přecenil své schopnosti a znalosti. Chybovat je lidské. Podstatné pak ale je umět se postavit k následkům a se snahou je vyřešit vše dotáhnout ke zdárnému konci, na kterém je spokojený zákaznik. A to se zde stalo. Naštěstí se s obří trpělivostí investora potkal nevídaný rozum a solidnost generálního dadavatele, a tak mohlo být a bylo téměř vše napraveno. 

Na počátku, jak už to bývá, když jde o velký průšvih, dali jsme více hlav dohromady. Setkali jsme se přímo na místě s odborníky a technickýmí poradci. Mým bratrem Josefem a Vladem Ďurišem. Již samotná tato skutečnost byla předzvěstí zdárného konce, který člověk nečeká jako pravděpodobný, ale jistý. Po zjištění stávajícího stavu, od měření několika přístroji a práce se stroji až po užití jemné i hrubé síly, jsme došli ke konečnému zhodnocení průběhu předešlých prací a jejich důsledků. Němá podlaha promluvila. A bylo toho opravdu hodně, co se dělo, jak nemělo. Nejenže nebyly dodrženy složité technologie, ale chyběly i elementární znalosti učiva základní školy z předmětů fyzika, chemie a matematika. Rovnice o součtu tolika chyb nemohla mít dobrý výsledek.

Řešení jsme našli velmí brzy v námi již mnohokrát odzkoušené technologii s kvalitními produkty od firmy Chemos. Z někdejší vize, kdy zvolená firma měIa pokračovat už jen pokládkou podlahoviny, byl pro nás rázem pracovní maraton. Bylo potřeba stroji odfrézovat a odbrousit veškerou sádrovou i cementovou nivelační stěrku. l beton vykazoval velké nerovnosti a byl nesoudržný s mnoha zlomy, musel být broušen stejným způsobem ve velkém rozsahu. Spousta míst se sekala ručně kladivy se sekáči. Lokální opravy nás zavedly až k chybně uloženým vrstvám polystyrenů, Překvapilo nás i značné množství hlíny a trávy, které nebyly na povrchu betonu, ale během jeho uložení a pohybu pracovníků se staly jeho součástí. Narovnali jsme a vyztužili zohýbané boky topných těles v podlaze, rozebrali a opravili chybně sestavenou a hýbající se podestu z OSB desek mezi patry. Po odstranění chyb jsme se dostali k nové etapě - ,,ozdravnému procesu s podáváním medikamentů". NejdůIežitější bylo stáIe myslet na vlhkost. Problematický beton potřeboval čas i vzduch, aby se zbavil velké vlhkosti, která v něm byla dlouho uzavřená. Navíc s technologií, která byla pro nápravu zvolena, souvisí s použitím velkého množství vody. Cirka poIovina z celkové plochy rodinného dvoupatrového domu byla podrobena injektáži se zálivkou, vrtání děr v průsečících 15-ti centimetrových čtverců a důkladnému prolití renovační hmotou. Plochy byly dále zpevněny pro drolivost a zlomy betonu armovací tkaninou zataženou opravnou stěrkou. Nechtěli jsme nic podcenit, tudíž i k následnému penetrování jsme použili penetraci s vlastností bezpečného uzavírání vyšší zbytkové vlhkosti. Až poté jsme mohIi použít nivelační stěrku a s pomocí laseru ladit výšky s odpočtem finální podlahoviny. Tou byla dřevěná vícevrstvá podlaha.

V den, kdy jsme ji přijeli pokládat, jsme si uvědomili, že to je onen "bod nula, nebo den D". Zejména pro majitele domu a hlavního dodavatele. Den, který měl již dávno nastat. Od začátku naší práce až sem to byly práce a finanční prostředky, ke kterým nemuselo dojít a které nebylo třeba vynaložit, kdyby, ..... Pokládka dřevěné dubové podlahy, přestože šlo a velký počet detailů s bezbariérovými přechody a ukončováním s korkovou výplní, byla pro nás již běžnou záIežitostí. - Konec dobrý, všechno dobré. Zazvonil zvonec a .... může se bydlet. 

Voborník Tomáš - za realizační firmu Podlahářství Voborník

Celý zajímavý článek, (kopie listů) v kterém se dozvíte více a nahlédnete do mysli investora, hlavního dodavatele, architekta a dalších zúčastněných najdete v naší sekci - ÚVOD - "NAPSALI O NÁS" 

Podlahářství Voborník - Podlahy Cheb ČR - Karlovarský kraj - Sokolov - Karlovy Vary - Mariánské Lázně - Cech Podlahářů - Podlahářské práce - vinylová podlaha  - laminátová - PVC lino - koberce - korek korková podlaha - dřevo dřevěná podlaha - přírodní linoleum marmoleum - parkety - vlysy - dřevotříska - osb desky - trámy - podklad - kazety - mozaiky - poradenství - průmyslová - zátěžová podlaha - bytový - komerční - lité podlahy - nivelace - stěrkování - opravy - repase - renovace - broušení - mezibrus - nátěry - lakování - lišty lištování - detaily - přechodové - práhy - tmelení - silikonování - sanace sanační - brusky - diamantové kotouče - smirky - stroje - nářadí - půjčovna brusek - válcová krajová - profesionální - zkušená kvalitní firma kvalita - odborná práce - řemeslo řemeslník - spolehlivá firma - doporučená doporučujeme - podlahy kvalitně rychle - certifikát -školení - záruka záruky - servis - kusové běhouny - vyrovnávací stěrky - údržba - obkládání schodů - na rošty - zaměřní rozpočet zaměření kalkulace - nejvhodnější podlahy - veřejné soukromé prostory - v bytech sálech tělocvičnách rodinných domech výrobních průmyslových haláh - vzorkovna vzorková prodejna vzorky - prodejna - čistící prostředky - objednat zdarma levně výhodná nabídka - odborník - profesionál - nejlepší řemeslníkslník - kvalitní firma

 Vytvořeno: 3.1.2017  -   2492 zobrazení  
Další PŘÍSPĚVKY
UKÁZKY REALIZACÍ


ZAJÍMAVÉ ODKAZY
VIDEPODLAHY.cz - Podlahářský videokatalog Videa - YouTube
© Podlahářství Voborník